PS4

Uncharted 4 Kres Złodzieja – recenzja

17 Lis , 2017  

Za oknem szarobury listopad. Szybko zapada zmrok i nie zachęcają do wyjścia dalej niż do kuchni po ciepłe kakao, a gdyby tak… zabrać się w podróż w nieznane by odkryć sekretny skarb sprzed setek lat? W niebezpieczną, pełną niespodzianek podróż zabieram was wraz z ostatnią częścią serii Uncharted. Gra dostępna jest tylko na konsolę PS4.

Uncharted 4 Kres Złodzieja

Tak jak poprzednie trzy części, jest to gra przygodowa z trzeciej osoby, chociaż w tym dodatku możemy również sprawdzić się trybie szybkich rozgrywek multi. Rozdział po rozdziale poznajemy opowieść na miarę hollywodzkich produkcji filmowych. Narracja gry wprowadza nas w grywalne wspomnienia z dzieciństwa, ale i nowe wyzwania z teraźniejszości. Pozostawiamy gdzieś daleko normalne, stabilne życie dla ratowania Sama (dokładnie Samuela) – odnalezionego po latach brata, który jak można się spodziewać funduje nam niezłe kłopoty. Czwarta część przenosi nas do Szkocji, Włoch, Anglii i na Madagaskar. We wszystkich tych miejscach został przygotowany  przez studio Naughty Dog przepiękny, zapierających dech świat, które posłużyło się autorskim silnikiem gry znanym z takich gry jak Last of Us.

Uncharted 4 Kres złodzieja

Uncharted 4 Kres złodzieja

Uncharted 4 Kres Złodzieja

Przeszłość i marzenia – jacy są poszukiwacze przygód?

W tej części Nathan Drake jest jeszcze przystojniejszy, a jego przygody jeszcze niebezpieczniejsze. I tym razem nie obejdzie się bez efektownych strzelanin, pościgów, rozwiązywaniu zagadek, wysokościowych wspinaczek, ucieczki po dachach czy narażaniu się nie tym co trzeba. Nathan jest znany z kłopotów, ale jako to łobuz zawsze, ma na tyle szczęścia, aby wydostać się nawet z największych opałów. Od pierwszych 10 min czujemy do niego sympatię. Z jednej strony to taki mniej poważny Indiana Jones, to z drugiej jego wytrzymałość i pomysłowość nie uchodziłaby najlepszemu z Bondów. Z łatwością zaraża swoją pasją do odkrywania, będąc przy tym zaradnym i niemożliwie wytrzymałym. Posiada również tę drugą stronę  charakteru, która ujawnia się przy żonie Elenie. Ciepły, staroświecki i kochający facet, który chce dla swojej ukochanej jak najlepiej.

Uncharted 4 Kres Złodzieja

Uncharted 4 Kres Złodzieja

Uncharted 4 Kres Złodzieja

Uncharted 4 Kres Złodzieja

Uncharted 4 Kres złodzieja

Piękne detale i specjalny tryb foto

Na potrzebę ostatniej części został kupiony oryginalny pejcz Indiany Jones by nagrać dźwięk do lasso, którym posługuję się Nathan w grze. Twórcy spędzili sporo czasu na dopracowanie szczegółów i to naprawdę widać w malowniczych sceneriach. Spędziłam bardzo dużo czasu na podziwianiu świata gry i bawiąc się trybem fotograficznym, który pozwolił mi dowolnie go uchwycić. Przy każdym niebezpiecznym momencie robiłam screeny z rozgrywki dopasowując przysłonę i kontrast. Finalnie powstało sporo fotek.

Uncharted 4 Kres złodzieja

Uncharted 4 Kres złodzieja

Uncharted 4 Kres złodzieja

Uncharted 4 Kres złodzieja

Po prostu świetna gra

Uncharted 4 Kres Złodzieja to idealne podsumowanie serii. Gra jest dopracowana, mechanika zróżnicowana, grafika bardzo starannie wykonana, co spowodowało, że ani przez chwilę się nie nudziłam. Miałam okazję faktycznie poczuć się poszukiwaczem przygód i świetnie się przy tym bawić rozwiązując zagadki. Szczerze polecam.

Komentarze