To jesteś Ty

PS4

To jesteś TY, second screen na konsole

11 Lip , 2017   Gallery

TO jesteś Ty

Moi mili w „To jesteś TY” gramy bez padów

W zeszłym tygodniu nadarzyła się świetna okazja, aby pograć na konsoli ze znajomymi w nową grę towarzyską. Z okazji eventu PlayStation zostaliśmy zaproszeni na premierowe wydarzenie, gdzie mogliśmy spróbować swoich sił w „To jesteś TY”. Jest to nietypowa gra na konsole, bo obsługiwana za pomocą telefonu.

Każdy kto chce wziąć udział w grze, paruje swój telefon za pomocą specjalnej aplikacji.

TO jesteś Ty

TO jesteś Ty

Na czym to polega?

Maksymalnie do gry może dołączyć 6 osób, co jest nie lada rekordem jak na wspólne granie na kanapie. Gra w zamyśle wykorzystuje możliwość jakie daje smartfon (jak second screen): robienia zdjęć, możliwość rysowania na nich, zapisanie odpowiedzi na zadane pytanie, dyskretne głosowanie. Pomysły na wykorzystanie takich możliwości bywają naprawdę zaskakujące.

Podczas gry pojawiają się różne motywy w których pojawiają się uczestnicy: cyrk, podróż itd. Na telewizorze wyświetlone są zadania dla uczestników. Czasem trzeba kogoś przerobić na hipisa, albo wytypować kto ze zebranych zjadłby martwe zwierze. Każdy losowo bierze udział w jednej z historii. Gra trwa tak długo jak zostaną opowiedziane wszystkie historie. Wygrywa osoba, która najlepiej typowała odpowiedzi i tym sposobem zdobyła największą liczbę punktów.

To jesteś TY

Gra „To jesteś Ty” jest dostępna za darmo do pobrania na konsolę PlayStation 4. Jedyny warunek to posiadania aktywnej subskrypcji PlayStation Plus.

Relacje z imprezy od Kingi możecie zobaczyć tutaj:

ps. Łucja nie mogła się powstrzymać, aby nie załapać się w kadr 🙂

Komentarze