Moss

PS4

Moja ulubiona gra na VR – Moss

7 Mar , 2018  

Powoli kończę Moss na PS VR. Jest to jeden z nielicznych tytułów na VR, który nie powoduję u mnie uczucia dyskomfortu. Perspektywa z trzeciej osoby w grze dobrze się sprawdza. Jest trochę wrażenie jakbym włożyła głowę do domku dla lalek.

Gram jako zamaskowana postać mogę rozglądać się bez przeszkód po otoczeniu, przesuwać niektóre przedmioty i sterować myszką za pomocą pada o imieniu Quill. Do myszki można się zbliżyć i przybić piątkę. Wygląda słodko. Muzyka, postacie i oprawa sprawiają, że bardzo przyjemnie przebywa się w tym bajkowym świecie.

 


Moss

Moss


 

Idzie Moss, Disney może się chować

 

Myszka rozpoczyna swoje niebezpieczne przygody, gdy tylko znajduję magiczny odłamek. Opowieść w Moss jest podzielona dwa rodzaje interakcji –  czytanie księgi w katedrze i grywalnymi scenami do przejścia myszką. W sumie opowieść to 6 rozdziałów. Podczas poznawania historii będziemy musieli się zmierzyć z różnymi trudnościami na drodze, pułapkami i wrogami. Moss jest głównie grą zręcznościową wzbogacona o rozmaite zagadki. Raczej nie jest to gra na jedno posiedzenie. Maksymalnie byłam w stanie grać godzinę bez przerwy, później przychodziło mi uczucie zmęczenia.

 

Opowieść w Moss ma w sobie wyjątkowy klimat. Nie znam innej gry na VR, która była tak przyjemna. Screeny w zupełności tego nie oddają, największy efekt zobaczycie dopiero nakładając okulary. Świat jest niesamowity –  ożywa na naszych oczach, wszystkie detale i efekty są bardzo dopracowane. Do tego muzyka uzupełnia całości. Spodziewałam się, że to może tworzyć ktoś z Pixara, ale nic z tych rzeczy. Pewnym zaskoczeniem było dla mnie to, że Polyarc to małe studio prowadzone przez ex pracowników z Bungie. Między innymi wśród nich znalazł się artysta Mike Jensen, którego prace po prostu ubóstwiam.

 

Co ciekawe…

Poza możliwością zakupu gry przygotowali limitowany sklepik z gadżetami (odsyła na Amazon): kubkiem, przypinką, plakatem, koszulką. Można dokupić pakiet emotek na iPhone, czy pobrać tapetę na telefon. Miło, że zadbali o każdy aspekt.

Świetna gra i przygotowanie. Jeśli macie w domu PlayStation VR, polecam gorąco!

 


Moss

Moss

 

 

Komentarze

,