lifestyle, mobile

Slayin – gra na wakacje w stylu retro

9 Sie , 2015  

Gdy jest tak piękna pogoda, trudno wytrzymać w domu długie godziny przed konsolą, co innego mobile.

Wiele pokus wyciąga z domu. Na granie znajduje kilka chwil często w podróży. Obowiązkowo mam zawsze przy sobie tablet, iPad Mini i Blackberry (z oczywistych powodów gram na tablecie). W App Storze ostatnio pobrałam z sekcji indie games darmową Slayin. Dostępna jest również na Androida. Już przy pierwszym uruchomieniu wróciły wakacyjne wspomnienia, gdy jako dzieciak nad morzem spędzałam czas w salonach gier. Pamiętam jak decydowałam na co wydać swoje żetony i z pewnością jeden z nich przypadłby na Slayin. Gra mobilna z gatunku action RPG, prosta platformówka, pod wieloma względami fajna, miła i przyjemna. Początkowo pomysł został przetestowany webowo kilka lat temu, gdy się sprawdził przeniesiony na mobile w 2013 r. Teraz tytuł doczekał się większej promocji i obecnie ma ponad milion pobrań.

gra na wakacje

Prosty pomysł

Gra polega na oczyszczaniu naszego obszaru z wszelkich nieprzyjemnych postaci i zmierzeniu się raz co jakiś czas z bossem. Przy okazji zabijania wszystkiego co się rusza. Im dalej na ekranie robi się coraz gęściej. W międzyczasie zbieramy monety oraz kosztowności, dzięki którym możemy zakupić u zakapturzonego nieznajomego szynkę (życie), ulepszenie zbroi czy broń do ataku. Nagrałam też dla was krótkie video z gry, które znajdziecie poniżej.

To czego nie widać w filmiku to fakt, że przyciski są dla mnie bardzo wygodne. Denerwują mnie emulatory, które posiadają przyciski w dziwnych miejscach, często zbyt małe lub zbyt blisko siebie. Aktualnie odblokowałam już kolejną postać zbierając tylko punkty. Ciekawe jest odkrywanie nowych opcji i jak inaczej można grać różnymi postaciami. Niektórych możne zaskoczyć brak dodatkowych żyć, taki mały ukłon w stronę retro gier. Mimo, że gra jest darmowa nie posiada reklam, a jedynie in-appy. Dzięki temu jest estetycznie przyjemna dla oka i utrzymana spójnie w przepięknym pixelarcie. Trudno mi znaleźć jakieś szczególnie wyróżniające się efekty przy podnoszenia poziomu, pokonywania bossów czy umieraniu. To jest jedyna rzecz, której mogłabym się przyczepić. Ogólnie oceniam grę dobrze i jak dla mnie bardzo fajna propozycja na mobile na wakacje.

Komentarze

, , , , ,