Sky

mobile

Testuję Sky – wyjątkowy exclusive na iOS

24 Sty , 2018  

Miałam ostatnio przyjemność testować Sky (pamiętajcie to nie jest finalna wersja gry). Wrażenia z testów 🙂

 

sky


Najkrócej mówiąc to Journey w obłoczkach, kilka plusów dodatnich i plusów ujemnych, poniżej wrażenia:

Plusy:
– klimat
– grafika
– muzyka
– social
– personalizacja

 

W moim odczuciu klimat Sky jest równie udany jak w Journey. Graficznie prezentuję się podobnie. Czyste kolory, uproszczone bryły i przepiękne otwarte przestrzenie. Jak można było się spodziewać w stylu thatgamecompany. Spodziewane przez mnie minimalne wprowadzenie w historię i dyskretne tłumaczenie mechaniki gry.

 

Minusy:
– sterowanie
– zbyt mały ekran

 

To nie jest typ gry, która nadaję się na mobile. Sterowanie dotykowe nie jest trudne, ale zbyt rozbudowane, dziwne i nienaturalne. Obsługa głównie korzysta ze „slide” i przytrzymania/przyciskania drugiego palca. Już na pierwszy rzut oka widać, że gra nie została zaprojektowana z myślą o ekranach dotykowych. Kiedy tylko zaczynałam się wciągać czar szybko znikał. W wielu fajnych momentach zasłaniałam sobie ekran palcami.

 

Lepiej w tym przypadku sprawdza się obsługa za pomocą one-tap/double-tap niż przesuwania. Przy poruszaniu trudno nadążyć w właściwym obracaniem kamerą, przez co często zderzałam się z obiektami. Na dłużą metę trudno mi wytrzymać dłużej niż kilkanaście minut.

Może bardziej pasuję do większego ekranu na iPadzie. Szkoda, że będzie to tylko exclusive na iOS. Z wielką chęcią zobaczyłabym Sky na dużym ekranie.


 


Gierka na telefon

Szczerze, to jestem trochę zawiedziona, że nie będę mogła pograć na spokojnie w Sky na swojej konsoli. Granie na telefonie zawsze jest dla mnie odrobinę problematyczne. Codziennie korzystam intensywnie z telefonu, także każdy procent baterii jest na wagę złota. Chciałabym ze spokojem skupić się na grze, bez rozpraszających powiadomień, wiadomości, dzwoniącego telefonu. Na konsoli łatwiej jest oglądać grę, niż patrzeć przez ramię na telefon. Liczę na to, że za jakiś czas Sky pojawi się szerzej, bo zdecydowanie jest to gra warta uwagi.

Komentarze