geek, mobile

Najciekawsze aplikacje mobilne z tego roku od gwiazd

18 Gru , 2015  

Kolejny rok mobile.

Trend dokładania aplikacji do wszystkiego na szczęście już nieco osłabł, to jednak nadal potrafią zaskoczyć niektóre pomysły. W tym roku pojawiało się kilka aplikacji od celebrytów, w większości piosenkarek pop. Marzenia o powstaniu książki, edycją ubrań i perfum to już chleb powszedni, to dlaczego nie pójść dalej i nie zrobić własnej aplikacji mobilnej. Oto kilka perełek najciekawszych aplikacji mobilnych.

aplikacje mobilnemobile  mobilemobile

Na tym polu najwięcej zliczyłam aplikacji od Taylor Swift. Przeszła przez różne mody mobilne. W 2013 roku pojawiła się aplikacja do wysyłania kartek okolicznościowych z piosenkarką Taylor Swift Greeting Cards. Tworzenie takich aplikacji przypomina mi o minionych modach na zbieranie karteczek z idolami pokroju Backstreet Boys. Kto wie możne o to właśnie chodziło. Następnie aplikacja „wizytówka”, czyli zminiaturyzowana strona artystki upchana do aplikacji Taylor Swift (iOSAndroid). Pomysł kierowany zdecydowanie dla fanów. Takich przykładów jest zdecydowanie najwięcej na rynku. Taką aplikacje ma również Madonna, Adele, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers czy Demi Lovato. Skoroszyt na wszystkie informacje, aplikacja do konsumowania i przechowywania. W nowym kierunku poszła kolejna aplikacja Taylor. W tym roku do utworu Blank Space odpalono aplikacje UNSTAGED – Taylor Swift (Android i iOS). Prezentuje interaktywne opracowanie utworu. Aplikacja posiada dodatkowe materiały i elementy grywalizacji, gdzie możemy pobawić się nieco w detektywa (składamy podarte kartki, szukamy zdjęć). Uważam, że pomysł na budowanie nowego doświadczenia tego samego utworu na wiele sposobów jest całkiem trafiony. Ostrzegam od razu, że działanie tej aplikacji jest ostatnio pokręcone, czekam na update.

aplikacje mobilneaplikacje mobilne

Gry symulacyjne mobilne – pokroju The Sims także cieszą się sporym powodzeniem. Studio Glu parę dni temu wypuściło aplikacje Katy Perry Pop (iOS).  Jest to mutacja popularnej Kim Kardashiam Hollywood (iOSAndroid). Obie te aplikacje to gry, w których udajemy wyśnione życie gwiazd. Głównie zyskujemy poziomy,  aby móc ubrać się lepiej i stać się bardziej sławnym. Słodka oprawa to wyróżnik tego typu gier na rynku. Wierzę, że to właśnie dzięki temu cieszą się taką popularnością.

aplikacje mobilne

Nieco z innej strony zainwestowała w gry wokalistka Shakira z aplikacją Love Rocks. Współpracując z Rovio (ci od Andry Birds) stworzyła swoją własną Candy Crash Saga tylko zamiast cukierków są kamyki. Nie jestem pewna, czy Shakira jest do promocji gry czy gra do promocji Shakiry. Bo oprócz muzyki i wiwatującej kolumbijki nic nie sugeruje, że to uzupełnienie wizerunku piosenkarki. Pomysł wydaję się conajmniej dziwny, gdy Shakira udaje geeka grającego całe dnie na telefonie. Być może zbyt mało interesują się jej karierą i nie wiem jak jest naprawdę.

Jedną z moich ulubionych jest aplikacja Hanx writer (iOS) od Toma Hanksa, który to przedstawia emulator starej maszyny do pisania. Pomysł na aplikacje wydaję mi się bardzo trafiony. Raz, że zawiera wszystko z czym chciałabym kojarzyć Hanksa. Oddaje klimat pisania na starej maszynie z lat 40. Jest przy tym elegancka i prosta. Przez chwilę mogę się poczuć jakby to właśnie ja miała zacząć pisać genialny scenariusz godny statuetki Oskara. Prawdopodobnie musiałabym napisać ten scenariusz po angielsku, bo aplikacja niestety nie posiada polskich znaków.

aplikacje mobilne

Pomysłów na aplikacje mobilne i podejścia do nich są bardzo różne. Z tego co zauważyłam najczęściej aplikacja jest rozumiana jako środek do rozpowszechnia wizerunku celebryty lub nawet jego umocnienia w świadomości. Zdecydowanie rzadziej zostaje wykorzystana jako forma do wykorzystania, to jednak już powoli takie aplikacje powstają. Znacznie bezpieczniej jest wykorzystać istniejący produkt i przypisać mu nazwisko. Dokładnie wtedy wiemy jakie będą efekty i do kogo trafimy. Przed problemem stają aplikacje artystyczne, które to dopiero zaczynają rozumieć potencjał platformy i bawić się jej różnym zastosowaniem. Trzymam mocno kciuki za takie projekty i z pewnością na takie aplikacje czekam w przyszłym roku.

Komentarze

, , , , , , , , , , , ,