mobile

7 rzeczy za które lubię moje BlackBerry Z10

6 Paź , 2014  

1. Wygląd

Podoba mi się wygląd, mimo tak ostrej czerwieni. Telefon w sam raz. Nie za duży, nie za mały ekran. Czcionka jest miła dla oka i nie razi tak mocno jak w LG czy Samsungu. Ciemna stylistyka systemu przypomina mi Lumie 800 czy N9 z ciemnym ekranem. Design pozbawiony jest przycisków pod ekranem co wbrew pozorom działa na plus. Telefon dzięki temu jest pełen elegancji.

2. Gesty

Cała obsługa skupia się na gestach. Na lewo. Świetnie działa Hub – maile, wiadomości, powiadomienia i połączenia. Chwilę zajęło mi odnalezieniu się w ilości informacji w jednym panelu. Przejście do innej aplikacji również jest proste, wystarczy gest wykonany z dołu do góry ekranu. Aplikacja się minimalizuje i możemy uruchomić kolejną lub przejść do BlackBerry Hub.

BlackBerry Z10

źródło: gadetguy.com.au

3. Tryb nocny

Uwielbiam projekt trybu nocnego. Po wysunięciu z góry ikony miniaturowego łóżeczka uzyskamy ciemny ekran jedynie z tarczą zegara i domyślnym alarmem włącz/wyłącz. Pomarańczowe wskazówki i cyferblat świetnie oddaje najprostsze skojarzenie o zegarku nocą. To intuicyjne rozwiązanie. Jak dla mnie bez wad.

BlackBerry Z10
źródło: gadetguy.com.au

4. Kalkulator

Do tego aplikacja kalkulator, w której na zakładach jest konwerter. Zawsze musiałam się chwile zastanowić nad przeliczaniem jednostek, to teraz nie stanowi to już takiego problemu. Pierwszy raz potrzebowałam przeliczania stóp na centymetry w przy zakupów tkaniny, później w przeliczeniu wieku mojej córki w dniach. Zaskoczyło mnie wyposażanie w przeliczniki takie jak ciśnienie, czy energia na które szybko raczej nie znajdę zastosowania w życiu codziennym.

IMG_20140910_201418BlackBerry Z10IMG_20140910_201359

5. Aparat

BlackBerry Z10 posiada świetny aparat z trybem HDR, sprawdza się. Korzystam również z funkcji Time Shift , dzięki które mogę wybrać zdjęcie, które uchwyciło najlepiej minę ruchliwej mojej małej Łucji.  Działa i wygląda całkiem nieźle.

BlackBerry Z10

6. NFC

Na NFC również nie mogę narzekać. Korzystałam z przesyłania plików i zajmuję to dosłownie moment, co jest bardzo wygodne.

BlackBerry Z10BlackBerry Z10BlackBerry Z10

7. Aplikacje

Zdziwiłam się, gdy w BlackBerry World nie znalazłam popularnych aplikacji i musiałam ich szukać w inny sposób. Znalazłam jedynie aplikacje swojego banku, jednak jej działanie jest pozbawione fajerwerków. Działa dość mozolnie. Całe szczęście Z10 daję możliwość instalowania aplikacji androidowych.  U mnie po poszukiwaniach  znalazły się apk: Instagram i SkyCash.

BlackBerry Z10BlackBerry Z10BlackBerry Z10

Komentarze

, , , , ,