Pyrkon 2017

lifestyle

Spotkaj mnie na Pyrkonie 2017

28 Kwi , 2017  

W tym roku poznański Pyrkon szykuję się naprawdę dobrze. Czekają mnie naprawdę intensywne 3 dni. Festiwal trwa od  28 do 30 kwietnia i jest rozsiany po kilku budynkach na Poznańskich Targach (poniżej mapka). Obok wystawców program mieści 13 bloków tematycznych, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie (poczynając od literatury i fantastyki, planszówek poprzez malowanie figurek i LARPy do gier video starszej i nowszej generacji).  Na wydarzenie dobrze jest zabrać ulubioną fantastyczną książkę i ustawić się po autograf, czy zarezerwować sobie czas na podziwianie konkursu cosplay (punkt w programie Mascarada).

Pyrkon 2017

Neska jedzie na Pyrkonie 2017

Dzisiaj wieczorem jadę z Warszawy do Poznania. Polecam Wam ściągnąć aplikacje Eventory (jest na IOS/Android), bez której pewnie bym zginęła w tak rozbudowanej agendzie. Dodałam sobie punkty programu na które planuję dotrzeć, także jeżeli chcecie mnie spotkać i przybić piątkę ZAPRASZAM. W wolnym czasie chce kręcić się wokół strefy Indie Games, także wpadajcie. Głównie dodałam tematy z bloku gier video, ale nie tylko. Ciekawie zapowiada się „Miłość i seks – jak wywołać prawdz. emocje w lit.?” Marcina Przybyłek oraz ‚Big data i data science w świecie pułapek umysł” Witolda „Szaman” Skierzyńskiego. Planuję zahaczyć o autografy z Jarosławem Grzędowiczem, którego uwielbiam za Pana Lodowego Ogrodu i Hel 3. Standardowo poznacie mnie po koszulce ze znakiem Wonder Woman i białych włosach. Jeżeli ciekawi jesteście relacji obserwujcie mnie w ten weekend na Instagramie i Twitterze.

Poniżej już moje dokładne plany na sobotę i niedziele:

 

Pyrkon 2017 to festiwal dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki organizowany w Poznaniu przez Klub Fantastyki „Druga Era”. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija – w 2016 roku odwiedziło go ponad 40 000 osób. Dziś jest to największy Festiwal Fantastyki w Polsce i jeden z największych w Europie! Od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecnie trwają już przygotowania do XVII edycji festiwalu.

Więcej informacji na stronie festwialu tutaj.

 

Komentarze