lifestyle, PS4

Poluj albo zostań upolowany. Poradnik do Destiny

27 Sty , 2015  

Oto jestem…

Obecnie jestem już na 22 lvl także z czystym sumieniem uważam, że mogę udzielić kilku rad tym wam, którzy dopiero zaczynają przygodę w Destiny, czyli jak grać aby nie dać się upolować. Swoje przemyślenia zebrałam w punkty formie poradnika do Destiny dla lepszej przejrzystości. Oto one:

1. Naucz się headshotów.

Próbuj celować w głowę lub środek. Szukaj wrażliwych punktów. Dzięki nim szybciej wyeliminujesz przeszkadzających wrogów i dasz sobie radę z trudniejszymi później. Ćwiczenie na snajperce może Ci w tym pomóc.

2. Przemyśl swój atak.

Możesz oczywiście iść na YOLO, ale skuteczniej wykorzystać wszystkie swojej atuty tj. granat, supercharge, rpga, snajperkę i pulse riflle itd. Nie każdy musi być od razu taktykiem wojennym, wystarczy tylko korzystać ze wszystkiego co się da. Często ma się tendencję do zapominania o tych możliwościach w akcji, gdy się człowiek mocno się wciągnie, przecież idzie się zapomnieć.

3. Z największego bagna można uciec… skokami, bieganiem na boki i do tyłu.

Pamiętaj tylko, gdzie są wrogowie i jaki był teren. Nie ma sensu grać na kamikaze. Odczekaj kilku sekund na regeneracje.

4. Pilnuj amunicji.

Bez niej niewiele zdziałasz. I przy kolejnej próbie możesz nie mieć czy zabijać. Zabij kilka płotek by zdobyć arsenał do walki. Zwracaj uwagę na ilość naboi, wolną chwilę wykorzystaj do przeładowania.

5. Bez Bounties nie ruszaj się na misje.

Połącz przyjemne z pożytecznym. Zlecenia można z łatwością robić w ciągu misji. Dzięki nim szybko wyewoluujesz postać oraz zdobędziesz odpowiedni poziom vanguarda, który przyda Ci się po 20 lvl.

6. Pozbywaj się na bieżąco niepotrzebnego sprzętu. 

Będzie zapychał Ci tylko miejsce, gdzie powinny trafić  perełki, które spotkasz na swojej drodze. Starych sprzętów nie ma jak nikomu sprzedać czy oddać. Zostawić sobie można co najwyżej elementy rzadkie (niebieskie) czy legendarne (fioletowe). Są jeszcze egzotyczne (złote), ale o te bardzo trudno.

7. Upgrade nie zawsze wychodzi na lepsze.

Dajmy na to taki granat. Przy pierwszym upgradzie zmienia się w siatkę samonaprowadzających pocisków, gdy wykryją wroga. To jednak przy tej opcji trzeba być bardzo przywidującym, że akurat tam wpadnie nasz wróg. Jak jest duże zamieszanie lepiej korzystać z bardziej ogólnego rozwiązania, gdzie kilku dostaje obrażenia. To samo tyczy się subklasy, po osiągnięciu 15 lvl zostaje odblokowana, ale trzeba od początku na nowo rozwijać umiejętność. Jak dla mnie to krok w tył.

8. Graj z innymi. 

Najlepiej od początku. Destiny jest o wiele łatwiejsza w grupach, o czym przekonałam się przy pierwszym strajku. Od innych można się wiele, wiele, wiele nauczyć. Nie przejmuj się, że masz niższy poziom czy umiejętności, siła przeciwnika będzie dostosowana każdego. Nawet nie musisz się komunikować, wystarczy że grasz na publicznych ustawieniach i system sam szuka Ci drużyny na podobnym lvl.

9. Zaloguj się na bungie.net

To wielka skarbnica informacji o tym jak grasz, i jak grają twoi znajomi. Możesz zobaczyć czym grają, jaką mają precyzję czy nawet ile czasu poświecili na grę, Masz też możliwość dołączyć do klanu, gdzie możesz się umówić z ludźmi podobnymi sobie. Uwierzcie, nie gryzą 🙂

Komentarze

, , , , ,