lifestyle

Game Jam w Poznaniu – rusza maraton tworzenia gier

28 Lis , 2016  

Game Jam pod nazwą PGG Jam – ALL PLAY: Accessibility już w ten weekend!

Jesteście z Poznania lub okolic i interesujecie się gamedevem? Chcielibyście dowiedzieć się czegoś nowego od ekspertów albo twórczo i produktywnie spożytkować czas w ten weekend?

Dzisiaj mam dla was ciekawą propozycję.

Game Jam pod hasłem Accessibility

To pierwszy w Polsce maraton tworzenia gier poświęcony tematyce dostępności gier wideo dla graczy z niepełnosprawnościami.

Rusza w tym tygodniu, a został organizowany przez Poznańską Gildę Graczy. Maraton tworzenia gier rozpoczyna się w piątek o 17:00 i trwa do niedzieli (2-4 grudnia 2016) – w sumie trwa 48 godzin. Na potrzebę eventu udostępniony został Future Lab, który znajduję się 2 minuty od Ronda Kaponiera przy Zwierzynieckiej 20.

Dodatkowo przyświeca mu ciekawy temat do poruszenia: 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych, dlatego organizatorzy postanowili skupić się bardziej na dostosowaniu i tworzeniu gier właśnie dla nich. Będzie okazja do poszerzenia wiedzy na temat technologii oraz samego tworzenia projektu.

Wszystko, co powinniście wiedzieć

Jeżeli jesteś grafikiem, artystą, programistą, projektantem lub fanem gier, oczywiście jest to wydarzenie dla Ciebie. Na miejscu będzie dostępny potrzebny sprzęt od sponsorów, a samo wydarzenie zostało podzielone na dwie części: prelekcje i produkcję gry.  Prelegentami podczas wydarzenia będą m.in. pani Anna Rutz, Pełnomocnik Rektora UAM ds. Studentów Niepełnosprawnych oraz Rafał Piechocki, Programista i Specjalista ds. Rekrutacji na UAM.
game jam
game jam

Zapisy tylko do końca listopada

Wydarzenie jest bezpłatne, zapisy trwają jeszcze dwa dni (do 30 listopada) -> Zapisy dostępne tu. Śpieszcie się, bo liczy się kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc jest ograniczona.
Każdy z uczestników może liczyć na poczęstunek oraz upominek.
Gorąco zapraszam 🙂

Kilka słów o PGG:

Organizatorem wydarzenia jest PGG: Poznańska Gildia Graczy, jest stowarzyszeniem pasjonatów gier wideo, zrzeszających oraz animujących lokalną społeczność graczy. Organizujemy różnorodne wydarzenia gamingowe, rozwijamy kulturę i edukację związaną z grami wideo.

Więcej informacji na stronie www: http://gildiagraczy.pl/pgg-jam-all-play/

Śledź wydarzenie na facebooku -> tu.

Video promocyjne znajdziecie poniżej:

Komentarze