geek

Wzywanie dla graczy od Wieśka do Trevora

6 Lut , 2017  

Wyzwanie graczy ciąg dalszy

Odpowiedzi z pierwszego tygodnia wyzwania graczy znajdziecie tutaj. Tym razem kolejna dziesiątka z hasztagiem #30dayvideogameschallenge.

Day 8 – Best soundtrack / Dzień 8 – Najlepsza ścieżka dźwiękowa

Soundtrack Wiedźmin III Dziki Gon – do dzisiaj mam dreszcze, gdy słucham kawałka otwierającego – The Trail. Za soundtrackiem do gry stoi kompozytor Przemysław Przybyłowicz, który współtworzy zespół Percival. Z muzyki o korzeniach słowiańskich wycisnęli ostatnie soki by dobrze komponowała się do rozgrywki.

Day 9 – The saddest game scene / Dzień 9 – Najsmutniejsza scena w grze

Zakończenie Life is Strange. Ostatnie momenty w zestawieniu z Spanish Sahara od Foals to emocjonalna mieszanka wybuchowa. Dokładnie to zakończenie wywarło na mnie ogromne wrażenie.
wyzwanie graczy

Day 10 – Best gameplay / Dzien 10 – Najlepsza rozgrywka

Chyba nie potrafię wybrać tylko jednej. Mam tak, że dobieram w zależności od nastroju. Czasem mam ochotę na szybkiego FPSa, a czasem na złożonego RPGa. Innym razem fajnie jest zagrać w coś artystycznego, gdzie nie do końca wiadomo co autor miał na myśli.

Day 11 – Gaming system of choice / Dzień 11 – Deklarowana platforma gamingowa

Zdecydowanie PlayStation 4. Działa i już. Nie potrzeba konfiguracji czy kombinować z optymalizacją sprzętową. W obozie niebieskich środowisko żyje i zawsze jest z kim grać, nawet o drugiej w nocy.

Day 12 – A game everyone should play / Dzień 12 – Gra, w którą każdy powinien zagrać

Którakolwiek z części serii Tekken, najlepiej gdy mamy pod ręką naszych znajomych. Niezależnie od gustu to jest tytuł, do którego można przekonać prawie każdego. Współzawodnictwo i rozrywka, jak dla mnie esencja gier w czystej postaci.

Day 13 – A game you’ve played more than five times / Dzień 13 – Gra, w którą grałeś co najmniej 5 razy

Nie pamiętam sytuacji, abym przechodziła jakąś grę drugi raz. Jeżeli już wracam do gry po jakimś czasie, to z okazji jakiegoś dodatku czy nowej opcji. Czasem zdarza mi się na chwilę wrócić do gier z dzieciństwa np. Pinball, Król Lew, Heroes itd., aby odświeżyć wspomnienia na jeden lub dwa wieczory.

Day 14 – Current (or most recent) gaming wallpaper / Dzień 14 – Obecna (albo ostatnia) growa tapeta na pulpicie

Firewatch!

wyzwanie graczy

Day 15 – Post a screenshot from game you’re playing lived in / Dzień 15 – Zrzut ekranu z gry w której chciałbyś zamieszkać

Uncharted 4 Kres Złodzieja i dziupla podróżników

wyzwanie graczy

Day 16 – Game with the best cut scenes / Dzień 16 – Gra z najlepszymi przerywnikami filmowymi

Na czele listy seria Uncharted oraz Assasins Creed. Mimo, że za tym drugim tak mocno nie przepadam, to przerywniki filmowe mają to coś.

Day 17 – Favorite antagonist / Dzień 17 – Ulubiony antagonista

Nie przepadam za GTA, ale Trevor jest wspaniały, musiał tutaj się znaleźć. Postać absolutnie kultowa. Żadna gra nie ma takiego sympatycznego psychopaty.

wyzwanie graczy

Day 18 – Favorite protagonist / Dzień 18 – Ulubiony protagonista

Jeszcze nie mam. Być może wkrótce będzie to Aloy, ale na ten moment nie mam ulubionego. Blisko ideału jest Nathan Drake. Nie wiem jak to jest, ale zawsze znajdzie się taki moment w grze, gdzie główny charakter musi zrobić coś z czym ja kompletnie się nie zgadzam. Dlatego wielu lubię, ale ulubionego nie mam.

Komentarze