geek

Wyzwanie dla graczy z hasztagiem

26 Sty , 2017  

Krótko o #30dayvideogamechallenge

Około dwóch tygodni temu w ramach internetowych wyzwań powstała krótka lista tematów odnośnie gier pod hashtagiem #30dayvideogamechallenge.

Osoby, które podjęły się wyzwania publikują odpowiedzi dzień po dnia na zadany temat, co możecie zaobserwować na Twitterze. W moim przypadku nie publikuję tweetów, ale postanowiłam zamieścić odpowiedzi na wyzwanie w innej formie i to z dwóch powodów. Po pierwsze mam możliwość szerszego skomentowania, niż wynika z ograniczenia formy w jednym tweecie, a po drugie jest szansa, że odpowiedzi nie umkną gdzieś między innymi, w efekcie zostaną możliwie przeoczone. Poniżej znajdziecie pierwszą część  i wkrótce opublikuję dalsze odpowiedzi (gdyby opisać wszystkie byłoby to zbyt długie do przeczytania na raz). Zasady wyzwania znajdziecie tutaj.

Day 1 – Very first video game / Dzień 1 – Pierwsza gra komputerowa

Trudno mi sobie przypomnieć dokładnie, jaka była pierwsza, w dzieciństwie grałam na Pegasusie, potem na PC i telefonie. Z tego co pamiętam na konsoli grałam w Duck, Tenisa i Pinballa; na PC poznałam Quaka, Prehistorika i Heroes Might & Magic I, a na telefonie oczywiście Snake. Pamiętam jeszcze wcześniej, jak miałam w ręku coś z cyrulicą, gdzie zbierało się jajeczka z bajki Wilk i Zając.
wyzwanie
wyzwanie

Day 2 – Your favorite character / Dzień 2 – Twoja ulubiona postać

Henry z Firewatch za głos, charakter i wewnętrzną przemianę. Chyba przez emocje utożsamiam się właśnie z nim. Idea spędzania czasu w domku gdzieś daleko bardzo mi się podoba. Henry to fajny ciepły dojrzały facet.

wyzwaniewyzwanie

Day 3 – A game that is underrated / Dzień 3 – Gra, która jest niedoceniona

Chyba najbardziej niedocenianym tytułem jest The Witness. Świetnie zaprojektowana niezależna gra logiczna, która wymaga całkiem sporo czasu na pokonanie. Uważam, że przeszła trochę bez echa z dwóch powodów. Pierwszy to premiera na początku roku, kiedy jeszcze wspomina się rok ubiegły; a drugi to fakt, że była jakoś specjalnie promowana.

wyzwaniewyzwanie

Day 4 – Your guilty pleasure game / Dzień 4 – Gra, w którą grasz, ale masz później wyrzuty sumienia

Chyba każda, w której mam za sobą endgame. Powroty są fajne, ale zawsze mam później poczucie winy. Do Destiny nadal zdarza mi się zaglądać, ale wtedy półeczka wstydu rośnie szybciej. Gry nie przejdą się same. W moim przypadki ten właśnie efekt wywołują Destiny i Stardew Valley.


wyzwanie
wyzwanie

Day 5 – Game character you feel you are most like (or wish you ware). / Dzień 5 – Postać z gry którą darzysz największą sympatią (lub chciałabyś być).

Chyba taka, która stworzyłam… czyli szaman Nesska. Draneika w grze World of Warcraft. Dobrze się czuję w tej roli. W sumie mogłoby być całkiem ciekawie, gdyby mogłabym zamienić się w nią na kilka dni.

wyzwanie

Day 6 – Most annoying character / Dzień 3 – Najbardziej denerwująca postać

Żółw na chmurce z Mario, co rzuca skorupki z najeżone kolcami. Trudno go strącić, a nawet jeżeli uda się go wyeliminować to wraca. Przeszkadza do samego końca.

wyzwanie

Day 7 – Favourite game couple / Dzień 7 – Ulubiona para z gry

Nathan i Elena. Pełni przeciwności, raz szaleni, raz zwyczajni. Podoba mi się, że pomimo różnic charakteru tak dobrze siebie uzupełniają w związku. Wspólnie pokonują różne zawirowania. Para prawie idealna.

wyzwanie

Komentarze