geek

Chiński Gameboy Micro… sprawdzamy RS1

15 Lut , 2017  

Po dwóch miesiącach oczekiwania dotarła mini konsola RS1 z chińskiego aliexpress. Pierwotnie została zamówiona w czarnym kolorze. Z niejasnych powodów dotarła do nas w pomarańczowej wersji.

Urządzenie jest dość solidnie wykonane i lekkie. Choć daleko jej do jakości zabawek od Apple. Na aliexpress kosztowała zaledwie kilka dolarów. Teraz możecie ją znaleźć za około 15$ (na przykład tutaj). Projekt do złudzenia przypomina dawnego Gameboya Micro.

Wykonanie

Wielkość urządzenia jest stosunkowo niewielka, ze spokojem zmieści się w kieszeni spodni. Wynosi tylko 11 cm na 6 cm, grubość około 2 cm. RS1 jest wyposażone w wejście jack oraz pokrętło do regulacji głośności. Ekran TFT w konsoli jest wielkości 2,5 cala. Jest bardzo czytelny, nawet przy ostrym dziennym świetle. Pod klapką schowane są trzy baterie AAA. W czasie korzystania zdarzyło mi się raz wymienić baterie, a tylko dlatego bo zostawiłam włączoną konsolę na prawie dwa dni. rs1

Gry

W środku znajdziemy 158 gier znanych z NESa (Nintendo Entertaiment System). Zagramy w takie kultowe tytuły jak Super Mario Bros, Donkey Kong, Contra, Pinball, Galaga oraz wiele innych klasyków. Moim zdaniem na konsoli gra się zdecydowanie łatwiej niż na oryginalnej konsoli. Mam przeczucie, że gry również nie są wierne pierwowzorom. Mimo, że wyglądają podobnie to fizyka jest troszkę inna niż w oryginałach. W wersji Pinballa na RS1 piłka zachowuję się bardziej dynamicznie, przy uderzeniach w czasem skraca odbicie.

Podsumowując chińską konsolę RS1 uważam, że jest to fajna ciekawostka na rynku. Myślę o niej bardziej w kategorii gadżetu, który może wkrótce przestać działać niż poważnym sprzęcie. Szkoda, że Gameboy Micro nie doczekał się właściwego odświeżenia. Wydaję mi się spora część osób przyjełaby go tak, jak NES mini classic (więcej o nim przeczytacie tutaj).

Lista najciekawszych gier na konsolę RS1

 1. Kung Fu
 2. Pinball
 3. Ice Climber
 4. Bomber Man
 5. Tetris
 6. Tank
 7. Dragon 2, 3
 8. Silkworn
 9. Blood Fight
 10. Chip & Dale
 11. Turtles
 12. Conta 1
 13. Pizza Boy
 14. Donkey Kong
 15. Olimpic
 16. Popeye
 17. Arkanoid
 18. Pacman
 19. Super Mario Bros
 20. Galaga
 21. Batman I
 22. Mahjong
 23. Ballon
 24. World Champ
 25. Aladdin 3

 

Komentarze

,