geek, lifestyle

Problemy, które uświadczy tylko PC Master, konsolowcy mogą o nich zapomnieć

7 Wrz , 2016  

Przy okazji ogrywania kolejnego wieczora World of Warcraft coraz bardziej doświadczam niespodzianek związanych z grą na pececie. Blisko dwa lata udało mi się wybronić przed nim grając tylko na konsolach. Oto lista, top-lista lista niespodzianek, które bliskie są PC Masterom, a konsolowcy mogą o nich zapomnieć.

TOP 6 PC Master

1. Zespół cieśni nadgrastka – podkładka, a raczej jej brak. Po półtorej miesiąca intensywnego grania – gwarantowany. Niezbyt przyjemne doświadczenie, dlatego warto zainwestować kilka złotych, zanim będzie za późno. Ważne, aby podkładka utrzymywała nadgarstek w naturalnej pozycji (posiadała poduszeczkę). Każde nienaturalne wyginanie, nie jest wskazane. Nauczyłam się po fakcie.
pcmr

2. Serwer, wybieraj mądrze – grasz sobie w grę. Mija trochę czasu, poznajesz ludzi. Oni też grają w tę grę. Rozmawiacie i pada pytanie: a jaki serwer? Jeżeli inny od waszego to już pozamiatane. Można się pożegnać, już razem nie pogracie. Serwery jak kontynenty, kraje, miasta utrzymują porządek i dzielą ludzi. Co zrobisz? Nic nie zrobisz.

3. Niewygodne krzesło – Pecet przywiązuje do biurka, gdzie rządzisz klawiaturą i myszą. Kilkugodzinne siedzenie na zwykłym krześle z Ikea doprowadza moje ciało do dziwacznego fiku miku, wygląda to jak joga dla zaawansowanych. Nazywajcie jak chcecie.

Tak wyglądają wspomniane narzędzia tortur:
pcmr

4. Foldery i addony – obcowanie z Windowsem przypomniało mi o tym, że komputer cierpi na więcej bolączek niż jakakolwiek konsola. Aktualizacje, szukanie, dodawanie addonów, to znowu szukanie folderów po ścieżce do pliku aby taki addon włączyć. Wybrać zestaw, aby nie spowolnił maszyny.  Na konsoli nikt potrzebuję korzystać z ścieżki do pliku czy menadżer zadań, kiedy pójdzie coś nie tak. Nie ma na to czasu. Trochę czasu zaoszczędzi Curse (do Warcrafta całkiem spoko).

pc master
5. Lampka lub inne źródło światła – Warcaft korzysta z pełnej gamy kombinacji na klawiaturze. Przy tym jak chciwy był developer, który ulega pokusie zakodowania każdej literki przypisując osobną funkcję… Cóż, jak dla mnie jest to zupełnie nienaturalne. Rozumiem, że to jest gra nie od wczoraj i ma swoją historie oraz naleciałości. Gdy gdzieś w środku w nocy zaczyna przeszkadzać Ci brak światła, aby dojrzeć te wszystkie literki najlepszym rozwiązaniem jest zakup lampki.

To właśnie tu Galatyki będą odkrywane o! 😉💜🎮 #nomanssky #4theplayers #ps4 #gaming #instagood

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Neska Górska⚡️ (@neska_gorska)


6. Windows 10 – działa [„restart”] nie działa [„restart”] działa. Na konsoli nie będziesz się zbyt długo delektował procesem instalowania, na pececie wręcz przeciwnie. Przy okazji obowiązkowych aktualizacji systemu Twoja radość może trwać całe wieki. Dostaniesz milion obowiązkowych powiadomień o niecierpiących zwłokę aktualizacjach. Całe morze radości.

pc master

A jakie są Twoje doświadczenia na drodze zostania najlepszym PC Master?

 

Komentarze

, ,