geek

Premiera Nintendo Switch

13 Sty , 2017  

Dzisiaj rano odbyła się prezentacja – Nintendo Switch, na której Nintendo przedstawiło szczegóły na temat nowej konsoli oraz zapowiedziało nadchodzące gry. Całe wydarzenie możecie obejrzeć tutaj.

Nintendo Switch w telegraficznym skrócie

Nintendo Switch to nietypowa konsola, którą trudno porównywać do popularnych konsol stacjonarnych. To taka hybryda konsoli przenośnej i domowej. Do specjalnie zaprojektowanego dotykowego panelu głównego, możemy wpiąć miniaturowe kontrolery i korzystać z niej mobilne lub włożyć ją do stacji ładującej w domowym zaciszu, aby grać na np. telewizorze. Jak dla mnie to rozwinięcie pomysłu z Wii U, który umożliwia grę bezprzewodowo na kontrolerze w zasięgu konsoli stacjonarnej. Swoją drogą muszę wam powiedzieć, że to moje ulubione rozwiązanie do grania w łóżku. Zapowiedziano, że na Nintendo Switch będzie można grać poza ładowarką od trzech do sześciu godzin, a samo urządzenie możemy naładować dołączoną ładowarką w standardzie USB-C.

Nintendo Switch

Dowiedzieliśmy się również nieco więcej na temat budowy kontrolera określanego jako Joy Con. Poza dobrze znanymi przyciskami z poprzednich generacji konsol, podczas prezentacji zaintrygowały mnie dwie rzeczy. Wibracja HD Rumble, który imituje wrażenia dotykowe (sama jestem ciekawa, jak to będzie sprawdzać) oraz dedykowany przycisk do udostępniania. Bardzo mnie ucieszyło, że Nintendo postanowiło rozwinąć design w tę stronę. Według mnie każdy nowoczesny kontroler powinien mieć możliwość łatwego udostępniania zdjęć i video z gry w sieciach społecznościowych.

Nintendo Switch

Pod tym względem Nintendo Switch bardzo mi się podoba i zapowiada się całkiem dobrze, ale czas zejść na ziemie i wspomnieć o grach. Na początek portfolio jest dość skromne. Z ciekawych pojawia się zaledwie kilka tytułów. Z pewnością będę czekała na nową Zeldę (Legend of Zelda: Breath of Wind), która wygląda świetnie. Jak dla mnie ciekawie zapowiada się również Super Mario Odyssey. Widać w nich jakieś nowe podejście i powiew świeżości. Zobaczcie sami.

Na Nintendo Switch poza tym zagramy również w Fifę, Raymana, Steep i Super Mario Kart 8, które osobiście u mnie nie budzą wielkiego entuzjazmu. Sądzę, że część osób będzie czekała takie gry jak Xenoblade Chronicles 2 i Fire Emblem Warriors. Ponadto zapowiedziano również abonament na gry mulitplayerowe, które dodatkowo w bonusie oferuje grę z NES lub SNESa co miesiąc.

Bardzo jestem ciekawa jak faktycznie będzie sprawdzała się konsola. Pozostaje czekać do marca. Oficjalnie urządzenie trafi do sprzedaży 03.03.2017 i będzie kosztowało prawie 300$. Trudno powiedzieć, czy trafi na polski rynek, na konferencji zostały zapowiedziane do dystrybucji „główne kraje europejskie”.

Komentarze