geek

Najlepsza myszka do Warcrafta – Rival 500

21 Lis , 2016  

Mysz dla graczy MMO

Ostatnio w ręce wpadła mi myszka od Steel Series Rival 500 (mysz w granicach 400 PLN). Przerzuciłam się z mojej Microsoftowej – takiej klasycznej czarnej z dwoma przyciskami na mysz combo…

Niebo, a ziemia. Doliczyłam się niemal 15 możliwości ustawienia myszy. Dołączony jest do niej specjalny software i musiała minąć chwila zanim naprawdę wiedziałam, jak chce te możliwości w niej ustawić, a przede wszystkim po co. O tym nieco później.

main-hero-jpg__1920x700_q100_crop-smart_subsampling-2

Wykonanie i ergonomia

Początkowo korzystałam z niej bez dodatkowych ustawień, aby sprawdzić, czy faktycznie dobrze leży mi w ręku i czy chce z niej korzystać. Profil myszy, jak na moje drobne kobiece dłonie sprawdza się bardzo dobrze. Przez wyprofilowane miejsce przy kciuku (korzystam z myszki dla praworęcznych) ręka spoczywa swobodnie i zmusza mnie do automatycznej pozycji do trzymania nadgarstka płasko. Mój nadgarstek od tamtego czasu ma się świetnie. Zero problemów z cieśnią nadgarstka. Ma odpowiednią wagę i wielkość. Wykonana jest z przyjemnego lekko chropowatego tworzywa sztucznego, które przy dłuższym korzystaniu nie łapie nieprzyjemnych odtłuszczeń.

rival 500

Mysz MMO – dla początkujących i dla pro

Instalowanie programu do konfiguracji było dla mnie nieco barierą. Nie jest to mój naturalnych odruch, ale było warto. Zmotywował mnie World of Warcraft (tak samo długo przekonywałam się do addonów do WoWa). Każdy kto ma do czynienia z Warcraftem dobrze wie, jak wiele skrótów trzeba zapamiętać do swobodnej, w miarę przyzwoitej gry, a jeżeli chcesz być bardziej graczem pro są jeszcze macra (takie ustawianie różnych czynności, która postać wykonuję w sekwencji np. leczenie, atak itd.). I powiem wam, że ta myszka ma wszystko co chcielibyście ustawić pod Warcrafta, serio-serio.

Do dyspozycji znajdziecie 13 przycisków do których możecie przypisać np. skrót klawiaturowy, makro, skróty systemowe, funkcje samej myszy, te opcje nawet z uwzględnieniem odliczania do odnowienia zdolności  (przycisk wibruję, kiedy czas wybije). W moim przypadku skończyło się przeniesieniu najmniej wygodnych przycisków z środka klawiatury na mysz. W okolicach kciuka wylądował B – plecak, C – postać, N – talenty (przechodzę często z DPSa na healera), dołożyłam również podręczny ALT pod mówienie do TeamSpeaka, z którego korzystanie jest dość częste. Póki co jeszcze nie zdecydowałam się na jakieś szczególne macra na zaklęciach. Póki co mam z chatem do gildii (skrót /g). Gdzieś tam jeszcze za wcześnie na większe rzeczy. Myślę, że im pewniej będę się czuła w Warcrafcie, to bardziej je rozbuduje.

Zmiany wprowadzam powoli, aby te konfiguracje miały sens, jestem bardziej za małymi krokami. Staram się przypisywać zdolności uniwersalne, aby nie mylić się przy zmianach postaci i póki co ta droga najbardziej mi odpowiada.

rival 500

Mała rzecz, a cieszy najbardziej

Poza tym ustawiłam sobie odpowiednią szybkość 2600 CPI, przy większej próbowałam, ale nie nadążałam za kursorem. Dla MMO w zupełności wystarczy, inaczej zapewne ustawie do CS:GO, ale to inna bajka. Najprzyjemniejszą niespodzianką były dla mnie ustawienia akceleracji. Tak jak widzicie poniżej mam bardzo dokładny ruch na początku, a potem szybki. Świetne rozwiązanie, uwielbiam.

rival 500

Konfiguracja Steel Series Rival 500 jest na tyle rozbudowana, że można przypisać oddzielne ustawienia do każdej gry, nawet z kolorami. Dwa światełka konfigurujemy w dowolnym kolorze, w opcjach dostępne są różne tryby zmiany kolorów np. w trybie tęczy. U mnie, gdy uruchamiam World of Warcrafta Legion światełko zmienia się na zielono. I tak to można grać 🙂

rival 500

rival 500

Myszka na tyle mi się spodobała, że planuję wkrótce zakup klawiatury tej samej firmy do kompletu. Minie jeszcze trochę czasu zanim w pełni wykorzystam wszystkie jej opcje, ale uważam, że nie tylko dla graczy WOWa jest to całkiem fajna propozycja.

Komentarze