geek

Microsoft pokazał, że potrafi być cool

27 Paź , 2016  

Microsoft Event

Nie jestem z tych, co czekali na wydarzenie Microsoftu. Z ciekawości zajrzałam na relację na żywo parę minut po jej rozpoczęciu. O evencie dowiedziałam się z twittera @popydo, bo tak szczerze nikogo z moich znajomych wydarzenie zbytnio nie zainteresowało. Sądziłam, że chce trochę ponaśmiewać się z pomysłów firmy z mocnymi tradycjami. Po pierwszych minutach relacji nie mogłam powstrzymać się od uśmiechu. Mowa oczywiście była o Paincie.

„Zrobiłem to w Paincie” nabierze nowego znaczenia

Wielkie wydarzenie Microsoftu i opowiadają o aktualizacji 3.0 Painta… Pamiętacie jak wygląda Paint?

paint

Kierunek rozwoju tego produktu zaskoczył chyba wszystkich. W nowej wersji Paintowi krok bliżej do 3ds Studio, niż do Photoshopa, gdyby stosować ogólne uproszczenia. W nowej wersji znajdziemy oś perspektywy i możliwość importu obrazów z biblioteki obietków 3D (www.remix3d.com). Jak dotąd biblioteka dostępna jest dla wybranych krajów, ale ciekawostką jest to, że zawiera obiekty z Minecrafta. Zapowiedzieli, że powstałe arcydzieła bez problemu będzie można drukować na drukarkach 3D. Ktoś może pokusić się o pytanie, po co to komu?

microsoft

Moim zdaniem znajdzie się kilka zastosowań, oczywiście poza radosną twórczością. Paint 3D może stać się popularnym narzędziem dla prostego prototypowania. Paint 3D ma potencjał jako pomocnicze narzędzie wykorzystywane przez architektów wnętrz czy projektantów mody. Prosta wizualizacja przestrzenna z możliwością wydruku kusi. Z miłą chęcią wydrukowałabym dzieło swojej córki w 3D. To mogłaby być całkiem interesująca rzeźba. Czekam kiedy będzie dostępna również w Polsce.

paint

Podczas wydarzenia wynudziłam się nieco na prezentacji związanych z przeglądarką Edge, opcjami do PowerPointa, obsługi gogli VR HoloLens i nowego laptopa Surface Book. W tym wszystkim na wyróżnienie zasługuję jedna rzecz, na scenie częściej pojawiały się kobiety opowiadające o produktach, niż mężczyźni. Normalne, zwyczajne kobiety opowiadające rzeczowo. Miło było takie zobaczyć. Zazwyczaj tego typu imprezy obsadzone są męskim gronem.

Na koniec Microsoft przygotował absolutną bombę.

Surface Studio

microsoft

Komputer z dotykowym monitorem, który możemy ustawiać od pozycji deski kreślarskiej do pozycji monitora. Po całej powierzchni monitora możemy pracować rysikiem, nawigować gestami oraz dodawać na powierzchni akcesoria.

W pierwszej chwili moje skojarzenia padły na gigantyczny tablet Wacoma i nawet nie były zbyt dalekie od prawdy. Dzięki @piotron dowiedziałam się o współpracy z Microsoftu z Wacomem (link do info). Jakieś 6 miesięcy temu obie firmy rozpoczęły współpracę, aby odpowiedzieć konkurencji na Apple Pen. Wygląda na to, że na warsztat poszedł wtedy projekt Cintiq. Koncepcja została rozłożona na części i to co powstało, jak dla mnie broni się dobrze. Wygląda świeżo i podoba mi się ich zamysł, aż dziwne, że to nie zrodził się w Apple. Czekam na pierwsze testy praktyczne (trochę obawiam się pomazanego, pełnego odcisków ekranu i jego czytelności). Sprzedaż rusza od połowy grudnia, najtańszy z i5 od 2,999$.

Komentarze

,