geek

13 najlepszych zapowiedzi z targów E3

16 Cze , 2017   Gallery

Targi „rozrywki elektronicznej” E3 nadawane z Los Angels przysporzyły mi kilka nieprzespanych nocy, ale było warto. Udało mi się obejrzeć trzy wystąpienia live na Twitchu: Electronic Artsów, Microsoft, a Ubisoftu nawet w warszawskiej siedzibie. Wystąpienie Sony w tym roku zaczynało się o 3 w nocy, także nie byłam już w stanie i nadrobiłam szybko rano. Nintendo w sumie udało się nadrobić zaraz po zakończeniu.

Jakie miałam oczekiwania?

  • nazwa/cena nowej konsoli od Microsoftu i jej tytuły na wyłączność (XBOX ONE X, 499$)
  • kontynuacja Horizon Zero Dawn (jest The Frozen Wilds)
  • nowe tytuły na Nintendo Switch (było, Kirby!)
  • po cichu liczyłam, że jednak będzie coś więcej o Death Stranding (niestety)
  • nowej fajnej fali indie games na PS4 (było, Moss na VR)
  • nowości, nowości, nowości!

W tym roku mogliśmy oglądać wiele już poznanych tytułów, przy których chciało się powiedzieć „ok next!”. Aż korciło przewijać. Ile można oglądać nową fifę czy grę o zombiakach. Na konferencji nieco lepiej poznaliśmy gry na które czekamy, nowością stały się klarujące daty premiery. W sumie dobry sygnał, gra dowieziona. Prezentacje były różne… bardzo różne. EA poeksperymentowało z youtuberami, którym czasem brakowało słów na scenie; na Ubisofcie były prawdziwe łzy, a Microsoft powinien dostać złotą malinę za opisy  „exclusive launch” czy „super duper”. Na Sony brakowało nieco fajerwerków. Nintendo uszczypnęli nieco z sceny innym, jak na nich bardzo na luzie. Ale do sedna. Jakie zapowiedzi warto było zobaczyć na E3, moja subiektywna lista poniżej:

Najciekawsze trailery z E3

1. Assassin’s Creed Orgins – idealny tytuł na ocieplenie jesiennych wieczorów (premiera 27 października Yay!). Jak widać, wiele pożycza z ostatnich popularnych open worldów. Szykuję się jazda konna, nurkowanie czy latanie sokołem. Ma szanse zostania  moim pierwszym assasynem, z którym się polubimy.


2. Skull & Bones – Może „”gra w statki” to nie jest to na co czekałam, ale bardzo podoba mi się klimat i narracja. Spodziewam się czegoś świeżego i wielu niespodzianek.

3. Life is Strange: Before Storm – prequel Life is Strange, tym razem bardziej z ciekawości co wydarzyło się miedzy Cloe i Reachel. Spodziewam się krótkiej i zwięzłej gry o olbrzymim ładunku emocjonalnym. Oby zmiana studia nie zaszkodziła.

4. Battlefront 2 – Universum Star Wars jeszcze odcinek drugi, na to czekam pod koniec listopada.


5. Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds – z przyjemnością wrócę do walki  z mechanicznymi bestiami  w nowym DLC. Moje wrażenia z podstawki możecie przeczytać tutaj.

6. Anthem –  jest zagadką dla mnie. Widać, że mocno zainspirowane multi z Ttitanfalla w otwartym świecie. Czas pokaże, czy to będzie hit od Bioware.

e3

 

7. Beyond Good and Evil 2 – jedna z największych niespodzianek E3. O jedynce każdy zdążył już zapomnieć. Widzieliście kiedyś grę, sci-fi z podniebnymi indyjskimi i chińskimi motywami, gdzie główną rolę gra paczka piratów, w tym małpa? Jestem ciekawa co to będzie.

8. Far Cry 5 – chyba szykuję się w końcu Far Cry, który nie jest taki napuszony. Ciekawy tytuł, chociaż klimat nie dla mnie.

9. The Arftul Escape – szykuję się kolejna krótka, ale piękna perełka od Anna Purna Interactive.

10. Kirby – mam słabość do małych różowych potworków. Poza tym Łucja uwielbia.

11. Cuphead – kazali na siebie czekać 3 lata. Dowiezione!

12. A Way Out – Person Break w coopie. Najbardziej podoba mi się model rozgrywki.


13.  Moss – magiczne światy na VR zawsze pro, a nie tylko same horrory.

Refleksja na koniec

Nie czuję się zawiedziona. Spodziewam się, że nie uda mi się we wszystko zagrać. Mam już na ten rok kilka pewniaków: Destiny 2, Uncharted Lost Legancy, Battlefront 2 i Horizon Zero Dawn DLC. Planuję jesień spędzić w upalnym klimacie nowego Assassin’s Creed Orgins. Od czasy do czasu uciekając na mniejsze tytuły.

Z mojej perspektywy pojawiała się jeszcze jedna istotna rzecz. Wchłanianie przez zielonych rosnących gier MMORPG nowej generacji, takich jak Black Desert i Path of Exile, wychodzące z modelu F2P. Czy zatem szykuję się ogromna migracja z PC? Czas pokaże.

Komentarze